წლის შემაჯამებელი შეხვედრა 2025
24 დეკემბერს, სოკარ ენერჯი ჯორჯიამ გამართა წლის შემაჯამებელი შეხვედრა, რითაც გაგრძელდა მენეჯმენტის გუნდთან წლის შედეგების წარდგენის ტრადიცია.
შეხვედრის ფარგლებში წარმოდგენილი იქნა ჯგუფის 2025 წლის საქმიანობის მიმოხილვა, ასევე 2026 წლისთვის დაგეგმილი ძირითადი სტრატეგიული მიზნები და გამოწვევები. პრეზენტაციები წარადგინეს სოკარ ჯორჯია გაზის და სოკარ ჯორჯია პეტროლეუმის დირექტორებმა. მათ ისაუბრეს საოპერაციო გამოწვევებზე, ფინანსურ მიღწევებზე, ბიზნესის ზრდისა და შემდგომი განვითარების ძირითადი მიმართულებებზე.
შეხვედრის მონაწილეებს სიტყვით მიმართა სოკარ ენერჯი ჯორჯიას გენერალურმა დირექტორმა, ბატონმა მაჰირ მამედოვმა. მან განსაკუთრებული ყურადღება გაამახვილა გუნდურ მუშაობაზე, ანგარიშვალდებულებასა და უწყვეტ განვითარებაზე, როგორც კომპანიის გრძელვადიანი წარმატების საფუძველზე. ამასთან, მან მადლიერება გამოხატა SOCAR-ის სათავო ოფისის მიმართ, უწყვეტი მხარდაჭერისა და სტრატეგიული ხედვისთვის, რაც მნიშვნელოვანია საქართველოში სოკარის მდგრადი განვითარებისთვის.
შეხვედრის ფარგლებში ასევე დაჯილდოვდა 6 თანამშრომელი ენერგეტიკის სექტორში მრავალწლიანი საქმიანობისა და კომპანიისადმი ერთგულებისათვის.
წლის შემაჯამებელი შეხვედრა იქცა მნიშვნელოვან პლატფორმად საერთო ხედვის ჩამოყალიბებისა და ჯგუფის მასშტაბით ერთიანი მიდგომების გასაძლიერებლად. შეხვედრას საქართველოს მასშტაბით SOCAR-ის ჯგუფის კომპანიებიდან 100-მდე მენეჯერი დაესწრო.

Annual General Meeting 2025
On December 24, SOCAR Energy Georgia held its Annual General Meeting for the second consecutive year, continuing the tradition of bringing together the management team to reflect on results achieved and align on priorities for the year ahead.
The meeting provided a comprehensive overview of the Group’s performance in 2025, as well as key strategic objectives and challenges planned for 2026. Presentations were delivered by the Directors of SOCAR Georgia Gas and SOCAR Georgia Petroleum, highlighting operational achievements, business growth, and focus areas for further development.
During the meeting, the General Director of SOCAR Energy Georgia, Mr. Mahir Mammedov, addressed the audience, emphasizing the importance of teamwork, responsibility, and continuous development as the foundation of the company’s long-term success. In his remarks, he expressed sincere appreciation to the Head Office of SOCAR in Baku, Azerbaijan, for its continuous support, guidance, and strategic direction, which remain essential to the Group’s sustainable development in Georgia. He also recognized six colleagues for their many years of dedicated service in the energy sector and their loyalty to the company.
As in the previous year, the Annual General Meeting served as an important platform for open dialogue, shared understanding, and alignment across the Group. Up to 100 managers from SOCAR’s group companies operating in Georgia attended the event.