საქართველო-აზერბაიჯანის ბიზნეს ფორუმი
26 ნოემბერს, პაშა ბანკმა და პაშა ჰოლდინგმა, თავიანთ პარტნიორებთან ერთად, თბილისში მაღალი დონის ბიზნეს ფორუმს უმასპინძლეს.
ფორუმმა, რომელიც EY-სთან, VISA-სთან და SOCAR-თან პარტნიორობით იყო ორგანიზებული, საქართველოსა და აზერბაიჯანის სხვადასხვა ინდუსტრიის ლიდერები შეკრიბა.
მონაწილეებმა განიხილეს ორმხრივი სავაჭრო და ეკონომიკური ურთიერთობების გაუმჯობესების, სტრატეგიული ინვესტიციების მხარდაჭერისა და სხვადასხვა სექტორში ახალი შესაძლებლობების იდენტიფიცირების გზები.
ფორუმი გახსნეს Pasha Bank Georgia-ს, Pasha Holding-ის და EY Georgia-სა და აზერბაიჯანის ლიდერებმა. მონაწილეებს ასევე სიტყვით მიმართა სოკარ ენერჯი ჯორჯიას გენერალურმა დირექტორმა, მაჰირ მამედოვმა.
ბატონი მაჰირ მამედოვი სტუმრებს მიესალმა და ხაზი გაუსვა აზერბაიჯანის ერთგულებას მწვანე ენერგიისა და მდგრადი განვითარების მიმართ, ასევე SOCAR-ის მწვანე ინიციატივებს საქართველოში.
Pasha Bank-ის ბიზნეს ფორუმის პროგრამა მოიცავდა: რეგიონის ეკონომიკური და ფინანსური ტენდენციების მიმოხილვას და პანელურ დისკუსიებს.
პანელის წევრებს შორის იყო ბატონი ტუნჯარ ასგარლი, SOCAR-ის ESG მიმართულების ხელმძღვანელი. მან განიხილა SOCAR-ის ESG რეიტინგები და წარმატებული ინიციატივები მთელ მსოფლიოში, ასევე ხაზი გაუსვა ჩვენს სამომავლო გეგმებს.
ფორუმი დასრულდა არაფორმალური ვახშმით, რომელიც მიზნად ისახავდა ქართულ და აზერბაიჯანულ კომპანიებს შორის ახალი საქმიანი ურთიერთობების დამყარებას.

Georgia-Azerbaijan Business Forum
On November 26, Pasha Bank and Pasha Holding, together with their partners, hosted a high-level business forum in Tbilisi.
The forum, organized in partnership with EY, VISA and SOCAR, brought together leaders from various industries in Georgia and Azerbaijan.
Participants discussed ways to improve bilateral trade and economic relations, support strategic investments and identify new opportunities in various sectors.
The forum was opened by leaders of Pasha Bank Georgia, Pasha Holding and EY Georgia and Azerbaijan. The participants were also addressed by Mahir Mammadov, General Director of SOCAR Energy Georgia.
Mr Mahir Mammedov has welcomed the guests, emphasizing Azerbaijan's commitment to green energy transition and sustainable development as well as SOCAR's green initiatives in Georgia.
The program of the Pasha Bank Business Forum included: An overview of regional economic and financial trends and panel discussions.
Among panel members was Mr Tunjar Asgarli, Head of ESG at SOCAR. He discussed SOCAR's ESG ratings and successful initiatives worldwide, while also emphasizing our further commitments.
The forum ended with an informal dinner aimed at establishing new business relationships between Georgian and Azerbaijani companies.