აზერბაიჯანის დამოუკიდებლობის დღე!
28 მაისს, აზერბაიჯანის დამოუკიდებლობის დღის აღსანიშნავად, აზერბაიჯანის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანმა ელჩმა საქართველოში, ბატონმა ფაიგ გულიევმა, მოწვეული სტუმრებისთვის საზეიმო მიღება გამართა თბილისის სასტუმრო „პულმანში“.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ სამთავრობო უწყებების, დიპლომატიური მისიების, ბიზნეს ორგანიზაციების წარმომადგენლები და სხვა საპატიო სტუმრები.
მიღების დროს ელჩმა ფაიგ გულიევმა ხაზი გაუსვა აზერბაიჯანის დამოუკიდებლობის დღის მნიშვნელობას და აზერბაიჯანსა და საქართველოს შორის არსებულ ძლიერ სტრატეგიულ პარტნიორობასა და მეგობრობას. მან ასევე მადლობა გადაუხადა ღონისძიების მთავარ სპონსორს, „სოკარ ენერჯი ჯორჯიას“, მისი მუდმივი მხარდაჭერისა და საქართველოში აზერბაიჯანის რესპუბლიკის საელჩოს ოფიციალური მიღების ორგანიზებაში შეტანილი წვლილისთვის.

On May 28, to mark Azerbaijan’s Independence Day, the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Azerbaijan to Georgia, Mr. Faig Guliyev, hosted a gala reception for invited guests at the Pullman Hotel in Tbilisi.
The event was attended by representatives of government institutions, diplomatic missions, business organizations, and other distinguished guests.
During the reception, Ambassador Faig Guliyev highlighted the importance of Azerbaijan’s Independence Day and the strong strategic partnership and friendship between Azerbaijan and Georgia. He also expressed his appreciation to the main sponsor of the event, SOCAR Energy Georgia, for its continued support and contribution to the organization of the official reception of the Embassy of the Republic of Azerbaijan in Georgia